I fshiu 'Alertin', kush është pronari i kompanisë së makinave me qira që i 'mbylli' karrierën polices së Rinasit

I fshiu 'Alertin', kush është pronari i kompanisë së makinave me qira që i 'mbylli' karrierën polices së Rinasit

Foto ilustruese

1695749866_mmmmmmmm.JPG

Leonard Karruka është personi që ndihmoi efektivja e Rinasit Sulltane Kuka 29 vjeç, e cila u përjashtua nga rradhët e policisë pas ndalimit se kishte shfrytëzuar pozitën e saj për përfitime personale. Karruku rezulton pronar i kompanisë "Rinas CAR RENTAL" që jep makina me qira. “Dhenie makina me qera. Import - eksport, tregti me pakice te automjeteve te përdorura”, është kjo veprimtaria e kompanisë së tij. Kuka i kishte hequr nga sistemi në mënyrë të kundërligjshme një automjet të shpallur “Alert”.


Lajmi kryesor:

Arrestohet policja e Rinasit, ndërhyri në të dhënat kompjuterike dhe i hoqi 'Alertin' pronarit të kompanisë së makinave me qira (EMRAT)


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

G7 kërkon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

G7 kërkon zgjatjen e armëpushimit në Gaza