I mbaron misioni si drejtuese e Zyrës së Sigurisë Rajonale të SHBA-së në Shqipëri, Rrumbullaku i jep Karen Riley certefikatën ‘Për Shërbime të Dalluara’

I mbaron misioni si drejtuese e Zyrës së Sigurisë Rajonale të SHBA-së në Shqipëri, Rrumbullaku i jep Karen Riley certefikatën  ‘Për Shërbime të Dalluara’

Pamje të ceremonisë së zhvilluar në Drejtorinë e Përgjithshme

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, i ka dorëzuar një certifikatë “Për Shërbime të Dalluara” Shefes së Zyrës së Sigurisë Rajonale në ambasadën e SHBA-së në Shqipëri, Karen Riley, me rastin e përfundimit të misionit të saj si drejtuese e kësaj zyre, në Shqipëri.     

Gjatë ceremonisë së zhvilluar në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, në prani të dejtuesve të lartë të Policisë së Shtetit, Drejtori i Përgjithshëm i dorëzoi znj. Riley, certifikatën “Për shërbime të dalluara” me motivacionin për kontributin e saj në forcimin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA.

“Për kontribut të jashtëzakonshëm në forcimin e bashkëpunimit ndërmjet agjencive ligjzbatuese të Shqipërisë dhe të SHBA-së, në luftën e përbashkët kundër krimit të organizuar, terrorizmit dhe trafiqeve të paligjshme, në forcimin e kapaciteteve profesionale dhe logjistike të Policisë së Shtetit shqiptar, si dhe në nxitjen dhe fuqizimin e bashkëpunimit ndërmjet agjencive ligjzbatuese të Shqipërisë dhe të vendeve të rajonit, në interes të forcimit të sigurisë publike”.      

Gjatë fjalës së tij, Drejtori i Përgjithshëm theksoi se Policia e Shtetit është e angazhuar dhe e fokusuar maksimalisht në forcimin e bashkëpunimit më aleatët strategjikë dhe me të gjithë partnerët kudo në botë, pasi krimi nuk njeh kufij dhe në këtë kontekst as bashkëpunimi nuk duhet të njohë kufij apo barriera. 

Riley shprehu mirënjohjen e saj, për certifikatën dhe për bashkëpunimin e ngushtë me Policinë e Shtetit shqiptar.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Pamje të frikshme, rruga e Patosit çahet në dysh! Banorët: Bashkia të vërë dorë, rruga do vrasë njerëz

Pamje të frikshme, rruga e Patosit çahet në dysh! Banorët: Bashkia të vërë dorë, rruga do vrasë njerëz