I ngulitur në memorien e shqiptarëve, arbitri i Premier League do tërhiqet në fund të sezonit

I ngulitur në memorien e shqiptarëve, arbitri i Premier League do tërhiqet në fund të sezonit

Arbitri atkinson gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri

Arbitri i Premier League, Mark Atkinson shumë i njohur për shqiptarët, do të tërhiqet në fund të këtij sezoni.

51-vjeçari do të mbahet mend për ndeshjen Serbi-Shqipëri ku futbollistët kuqezinj ranë pre e dhunës në stadiumin e Beogradit. Madje ai disi u bë edhe i urryer për shkak se në raportin e tij përveç tifozëve serbëve ngarkonte me përgjegjësi edhe futbollistët e kombëtares, të cilët refuzuan të dilnin në fushë pas dhunës së ushtruar.

Pas tëheqjes Atkinson, së bashku me arbitrin tjetër Mos, do të kenë role të tjera në Shoqatën e Arbitrave. Ata do t’i bashkohen Majkëll Dinit, i cili është arbitri më i vjetër në shërbim nga gjyqtarët aktualë të Premier Ligës dhe gjithashtu ka vendosur të mos arbitrojë më pas këtij sezoni.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Kapshticë/ Lejuan kalimin e karburantit kontrabandë, nën hetim dy policë kufitarë dhe doganieri! Në pranga 52-vjeçari që i korruptonte me para