'I organizuat puç kryeministrit', Braimllari debat me Haklajn: Më torturuan duke më hequr thonjtë, më fabrikuan akuza

 

Në '5 Pyetjet', Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari debatoi me ish-deputetin Azgan Haklaj për çështjen e Belerit. Sipas Haklajt është bërë një aludim nëpër studio duke e krahasuar rastin e arrestimit të Belerit me rastin e arrestit të tij në vitin 2001 kur ishte deputet, por u lejua të betohej.

Haklaj: Nëpër shumë studio është krahasuar me Azgan Haklaj, që jam arrestuar nga kryeministri Ilir Meta. Gjykata Kushtetuese i ka dhënë përgjigje zotit Beleri. Nuk është rast ekuivalent Beleri me Azgan Haklajt. Më janë bërë akuza të fabrikuara. Arrestim duke shkelur ligjet. Nga forcat e policisë, të inkuadruar edhe nga njerëz që nuk kanë qenë pjesë e forcave policore. Jam torturuar si nazistët, më kanë hequr thonjtë, më kanë djegur me cigare. 

Braimllari: I organizuat puç lokal kryeministrit.

Haklaj: Si? Kryeministri erdhi në Tropojë me qindra forca policie

Braimllari: Erdha për t'ju bashkuar, tha, si Riza Cerova Bajram Currin.

Haklaj: Edhe pasi kam dalë nga burgu kam qenë një muaj në burg. Nuk është i barabartë imuniteti i deputetit me një kryetar bashkie.


Lajmi kryesor:

Beleri dhe Goro pas hekurave, Haklaj në '5 Pyetjet': Kam besim te Dumani! Po godet 360 gradë! Braimllari: Lëvizje okulte e kryeministrit


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pal Trashaj u vetëvra para SPAK pas mashtrimit me mikrokreditë, Manja në Kuvend: Do zbardhim fenomenin

Pal Trashaj u vetëvra para SPAK pas mashtrimit me mikrokreditë, Manja në Kuvend: Do zbardhim fenomenin