I penduari Nuredin Dumani rrëfen takimin e fundit me të shumëkërkuarin: Më bënë atentat për të më ekzekutuar, Talo Çela ishte në timon

I penduari Nuredin Dumani rrëfen takimin e fundit me të shumëkërkuarin: Më bënë atentat për të më ekzekutuar, Talo Çela ishte në timon

Talo Çela dhe Nuredin Dumani

TIRANË- Pamjet e skenës së krimit të mbetur në aksin e Papër-Cërrik më 30 mars 2022, i përkasin atentatit që Talo Cela i shumëkërkuari i drejtësisë kishte organizuar ndaj ortakut të tij në krim, Nuredin Dumanit, sot rivali dhe armiku i tij.

Pasi Dumani është përfshirë në vrasjen e vëllait të Talo Çelës në shtator 2020 ata u kthyen në armiq të përbetuar me njëri-tjetrin deri në frazën “o unë o ti”.

Këta ka deklaruar Dumani para hetuesve të SPAK teksa ka rrëfyer se nga katër persona që i kanë bërë pritë atij ai ka mundur të identifikojë Talo Celën.

“Pashë që ndaluan krismat. Kur ktheva kokën, pashë një makinë ngjyrë vishnje “E Class”, dhe pas shoferit ishin 2 persona me kallashnikov në dorë, të cilët nuk kishin zbritur por kishin dritaret hapur. Nuk i identifikova dot ata që kishin kallashnikovin, se kishin maskë. Por identifikova shumë mirë shoferin, ishte fiks ai që po kërkoja unë, Talo Çela. Duke e njohur strukturën e tij dhe mënyrën se si rrinte, jam i bindur që ishte ai”, ka thënë Dumani para hetuesve.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tahipi: 02/10/2022 02:23

  po te dale dumani nga burgu e vret ate kundershtarin e tij o lale,,,,nuk i iken kush mga shenjestra dumanit....

  Përgjigju
 • Lala: 01/10/2022 20:09

  Talo është i ujk i vjetër. Shpejt do ketë goditje të forta në Elbasan

  Përgjigju
  • @Hoxha: 01/10/2022 22:01

   Nuk besoj se është e vërtetë ajo që kemi dëgjuar. Talo është ujk i vjetër, nuk bie kollaj në prite

  • Hoxha: 01/10/2022 20:57

   Me sa kemi degjuar Talo eshte vetem nje ujk i ngordhur tani vlla

 • Jdmi: 01/10/2022 19:08

  Arrestoni gent sharren ilir lloshi (Liçja) suelin dhe kamerin kto jan kokat e elbsn

  Përgjigju
  • O shpirt spiuni: 01/10/2022 20:59

   Po direkt, kur e do?

  • Elbasan: 01/10/2022 20:32

   Aha vetem armiku po i mbyti kta fundrrina qe permene ti se te jet per shtetin aha

 • Sondazhi i ditës:

  Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vrau dy kushërinjtë pas konfliktit për parcelat e kanabisit në Malësi të Madhe, arrestohet pas dy vitesh në arrati Daniel Pepaj

Vrau dy kushërinjtë pas konfliktit për parcelat e kanabisit në Malësi të Madhe, arrestohet pas dy vitesh në arrati Daniel Pepaj