I përfshirë në organizatë kriminale, arrestohet zv.drejtori i Policisë Kriminale në Malin e Zi

I përfshirë në organizatë kriminale, arrestohet zv.drejtori i Policisë Kriminale në Malin e Zi

Zv.drejtori i policisë krimianle në Malin e Zi, Dejan Knezheviç

MAL I ZI- Është vënë në pranga zëvendës drejtori i Policisë Kriminale në Malin e Zi si i përfshirë në organizatë kriminale.

Ndihmësdrejtori i Drejtorisë së Policisë për Luftimin e Krimit të Organizuar Dejan Knezheviq është arrestuar për shkak të lidhjes së tij të dyshuar me një grup të arrestuar së fundmi, të cilin Prokuroria Speciale e Shtetit e akuzon për krijimin e një organizate kriminale dhe kontrabandë droge.

Sipas të njëjtave informacione, anëtarët e Departamentit të Policisë Speciale (SPO) ia kanë hequr lirinë Knezheviqit pak pas orës 17:00.

Dejan Knezheviç është punonjës dhe funksionar i vjetër i Drejtorisë së Policisë. Më parë ka shërbyer si drejtues në Departamentin për Luftën kundër Kontrabandës së Drogës.

Ai u emërua Ndihmës Drejtor i Drejtorisë së Policisë për Krimin e Organizuar në mars të vitit 2021.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League