I shkoi në banesë në mes të natës dhe e qëlloi me thikë, arrestohet 68-vjeçari në Tiranë

I shkoi në banesë në mes të natës dhe e qëlloi me thikë, arrestohet 68-vjeçari në Tiranë

TIRANË-Një person është arrestuar pasi i shkoi në shtëpi një 56-vjeçari dhe e qëlloi me thikë. I plagosuri është 56-vjeçari me inicialet F.L. banues në Kodër Kamëz.

Sipas policisë, 68-vjeçari me inicialet  J. V. i shkoi në banesë rreth orës 01:15 të mëngjesit të sotëm dhe e plagosi rëndë me thikë të zotin e banesës.

Pas sinjalizimit policia arriti në kohë dhe e arrestoi në flagrancë 68-vjeçarin që akuzohet për  “Plagosja të rëndë me dashje" dhe “Prodhim, mbajtja dhe blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

I plagosuri pas ndërhyrjes mjekësore ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia po punon për të sqaruar motivet e ngjarjes, ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu