VIDEO+FOTO/ I veshur me fanellën kuqezi, aktori amerikan Danny Glover viziton Akademinë e Arteve! Shoqërohet nga artisti Kastriot Çaushi

Pas vizitës së tij në Muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë dje, aktori dhe producenti i njohur amerikan, Danny Glover ka qenë sot në Akademinë e Arteve në Tiranë.

I shoqëruar nga aktori i njohur Kastriot Çaushi, i cili është dhe rektor i Akademisë së Arteve në Tiranë, Glover ka parë ambientet e universitetit dhe ka biseduar me aktorë dhe pedagogë.

Ai ishte veshur me fanellën  kuq e zi të ekipit kombëtar të futbollit Shqiptar, me emrin e tij mbrapa.

Glover ka pasur një sërë rolesh në filma, skenë dhe televizion, dhe është më i njohur për rolin e rreshterit të policisë së Los Anxhelosit Roger Murtaugh në serinë e filmave aksion "Lethal Ëeapon", duke luajtur së bashku me Mel Gibson dhe Joe Pesci. Më vonë ai luajti edhe një herë me Gary Busey në filmin e suksesshëm Predator 2. Gjithashtu ka qenë producent në disa filma amerikanë të realizuar.

 

M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Breshëri shkatërron prodhimet në Kozare! Fermerëve u shkon mundi dëm: Kërkojmë ndihmë, s’kemi të ardhura

Breshëri shkatërron prodhimet në Kozare! Fermerëve u shkon mundi dëm: Kërkojmë ndihmë, s’kemi të ardhura