I vjedhur dhe me targa të mbivendosura! Report Tv siguron foton e mjetit të autorëve të atentatit të prokurorit

1572706625_makinaautoret.jpg

Report Tv ka siguruar makinën e autorëve të atentatit ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja dhe të "fortit" të Skuthit, Landi Muharremi. Autorët kanë përdorur mjetin Mercedez- Benz gri, për të kryer atentatin. Ky automjet ishte i vjedhur dy javë para se të ndodhte ngjarja në Tiranë, e ndërsa targat ishin të falsifikuara. Mjeti u gjet i braktisur në Shkozet të Durrësit, në fshatin Shkafanë në zonën e Ishmit, kur kishin kaluar vetëm dy orë pas atentatit. Gjithashtu brenda në makinë janë gjetur dy maska dhe dy automatikë AK47, që janë përdorur nga autorët kundër prokurorit dhe dy personave të tjerë, shoferit të tij dhe të fortit të Sukthit. Autorët që kryen atentatin kanë ikur me shpejtësi duke mos arritur që t'i vendosin flakën makinës për të humbur gjurmët, që tani janë në dorën e ekspertëve.


Lajmi kryesor:

Atentati ndaj prokurorit në më pak se 60 sekonda në parakalim, gjurmët që mund të zbulojnë autorët dhe PISTAT


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?×

Lajmi i fundit

John

Vijon aktive vatra e zjarrit në Lezhë, digjen 3 hektar pyje e shkurre, kërkohet ndërhyrje nga ajri