Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë

Nënë e bijë, Valentina Binakaj, dhe vajza e saj Erlinda Binakaj janë dy nga viktimat e identifikuara, nga aksidenti tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Kroaci, ku humbën jetën 10 emigrantë nga Kosova.

Mediat në Kosovë raportojnë po ashtu se viktima të aksidentit kanë mbetur Sevdail Rruatemi, 1973 Pakshticë e Epërme – Podujevë, Naser Sylemetaj, 1974 Gjakovë, Launora Kolmekshaj, 1982 Junik – Deçan, Kujtim Kastrati, 1981 Radoste, Hamet Hoxha, 1966 Randobravë – Gjakovë.

Erlinda Binakaj


Lajmi kryesor:

Tragjedi në Kroaci, autobusi nga Kosova del nga rruga, 10 viktima e 44 të plagosur! Arrestohet shoferi: Më zuri gjumi! Kosova nesër në zi kombëtare! Identifikohen 7 qytetarë që ndërruan jetë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Makina e përmbysur, pamje nga aksidenti me 6 familjarë të plagosur në aksin Burrel-Ulëz