VIDEO/ 'Më mirë Gjini se Pjerini'! Rithemelimi, këngë për Gjin Gjonin (VIDEO)

Pas zgjedhjes si kryetar i Lezhës, ish-gjyqtari Gjin Gjoni, vijon aktivitetin me militantët e foltores në tryezat e mbushura.

Një nga këto, ku nuk ka munguar pija e ushqimi me shumicë, në mesin e çakërqejfit ka nisur edhe kënga, siç ndodh në zijafetet shqiptare.

E në mesin e këngëve, njëra i është kushtuar Gjin Gjonit, ku refreni ishte “më mirë Gjini se Pjerini”, duke ju referuar kryebashkiakut të Lezhës. Kreu i ri i foltores për Lezhës, duket se po i pëlqen statusi i ri, pasi shikohet i qeshur, e i gëzuar.

Gjin Gjoni i hyri politikës me partinë e Berishës, pasi dha dorëheqjen nga drejtësia, duke mos pranuar hyrjen në vetting.

Gjatë kohës kur punonte si gjyqtar, apo edhe anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Gjoni konsiderohej si “gjyqtari me rolex”, që mori shkas nga luksi që tregonte në pamjen e jashtme dhe mënyrën e jetesës. Tema

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Adi: 29/04/2024 06:09

  Mjerë ti o popull, nga kush pret...

  Përgjigju
 • Iris: 28/04/2024 03:29

  Kur pranohen perkrahen,kendohen e votohen nga kjo lloj baze me kete nivel,nuk eshte per t'u cuditur qe dhe ne krye te Shqiperise mund t'i shohesh!

  Përgjigju
 • Futi: 27/04/2024 15:48

  Imagjinoni kta n'kry t'shqypnis!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë