Ikja e një simboli/ Pas 18 vitesh De Rossi lë Romën, por jo futbollin

Daniele De Rossi, kapiteni i Romës në fund të këtij sezoni pas plot 18 vitesh do të largohet nga klubi. Simboli i ekipit verdhekuq në të cilin u rrit dhe qëndroj për shumë vite në fund të këtij sezoni do të lërë Romën, por jo futbollin pasi do shkojë të luajë diku tjetër.

Mesfushori De Rossi në 18 vitet e tij në skuadrën e Romës ka luajtur 615 ndeshje duke shënuar 63 gola duke qenë i dyti në listën e lojtarëve me më shumë ndeshje me fanellën verdhekuqe vetëm pas Francesco Totti-t. Ndaj Parmës do jetë ndeshja e fundit e De Rossi-t me fanellën e Romës.

Pas plot 18 vitesh ku është shndërruar në simbol të skuadrës mesfushori Daniele De Rossi do largohet në fund të sezoni nga Roma, por jo nga futbolli./Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./Shqiptarja.com
Komento