IKMT shemb 30 objekte në ‘Pyllin e Sodës’, Vlorë : Zaptuan hapësirën publike

Në kuadër të aksionit “Bregdeti ynë”, IKMT gjatë mëngjesit të sotëm nga mbërritur sërish në Vlorë në zonën e plazhit të vjetër, “Pylli i Sodë”, ku janë prishur rreth 30 nga 40 objektet.

Vetëm gjatë ditës së sotme janë parashikuar dy objekte për tu shembur, ndërkohë që aksioni i IKMT është mbështetur nga forcat e FSHN në raste problematikash.

Aksioni është cilësuar nga qytetarët si mjaft i rëndësishëm për faktin e lirimit të hapësirave publike të zaptuara nga privatët.

Deri më tani nuk ka patur kundërshtime nga administratorë e Njësive të Shërbimit përgjatë zonës të cilët janë objekt i aksionit të IKMT.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vladimir: 16/12/2021 11:28

    Me se fundi!!! Llumi eshte ngulur me vila dhe me ndermarrje aty, pa asnje respekt per Vloren dhe per vlonjatet. Aty, ne ato zaptime kriminale, nuk do te gjeni asnje vlonjat, sepse atyre ju dhimbset, ata jane ndertuesit e atij pylli qe femije, duke filluar nga klasa e peste çdo dhjetor kane mbjelle me duart e veta ato pisha qe i prene horrat pa meshire. Shpetoni çfare mund te shpetohet. Ndertoni vijen e kuqe te Pyllit, ku askush te mos kete te drejte veri dore. Eshte nje nga asetet me te vyera kombetare.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve