Inceneratori i Elbasanit/ Përfundon mbrojtja, Lefter Koka dorëzon raport mjekësor se ka probleme psikologjike! GJKKO vendos më 5 tetor

Përfundojnë konkluzionet e të gjithë avokatëve që mbrojnë të pandehurit për Inceneratorin e Elbasanit dhe disa kompanive. Ndërkohë, vendimi i Gjykatës së Posaçme do të shpallet me 5 tetor. Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka paraqiti një tjetër raport për gjendjen e tij shëndetësore në mënyrë që gjykata ta ketë parasysh para marrjes së vendimit.

Kompania “Albtek Energy  shpk”, pretendoi se nuk ka kryer korrupsion për shkak se janë paguar punonjësit dhe inceneratori është ndërtuar. Avokati i kompanisë ka theksuar se është cenuar parimi i gjësë së gjykuar, për shkak të vendimit nga Gjykata e Elbasanit që e ka pushuar çështjen.

Lajm në përditësim...

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Xhei M: 21/09/2023 11:39

    Aty te rrish

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Zgjerohet skandali i basteve në Itali, dalin katër emra të tjerë futbollistësh

Zgjerohet skandali i basteve në Itali, dalin katër emra të tjerë futbollistësh