Indi, bie avioni në aeroportin e New Delhit, humbin jetën 10 persona 

10 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e rrëzimit të një avioni në afërsi të aeroportit të New Delhit, në Indi. Bëhet e ditur se në avion ishin pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kufijve, të cilët humbën jetën nga rrëzimi i një aeroplani të vogël mëngjesin e së martës, menjëherë pas ngritjes.

Burimet zyrtare thonë se aeroplani goditi një mur dhe u ul në një impiant të trajtimit të ujërave të zeza.

Avioni shpërtheu në flakë dhe pas rënjes në ujë ai është mbytur pothuajse tërësisht ku një pjesë e saj është zhytur. Këto avionë janë përdorur shpesh edhe nga zyrtarë të lartë dhe ministra. 


Redakisa Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve