Indi/ Rrëzohet helikopteri i ushtrisë, 2 pilotë humbin jetën

Indi/ Rrëzohet helikopteri i ushtrisë, 2 pilotë humbin jetën

Një helikopter është përplasur në rrethin Udhampur të Jammu dhe Kashmir të Indisë ku si rezultat kanë humbur jetën 2 pilotë. Shkak i aksidentit ajror thuhet të ketë qenë mjegulla e tepërt në zone e cila ka penguar fushëpamjen.  

Në një deklaratë Ushtria Indiane ka thënë: "Sot gjatë një stërvitjeje stërvitore në zonën Patnitop, një Helikopter Cheetah i Ushtrisë Indiane u rrëzua në zonën Shiv Garh Dhar në rrethin Udhampur. Dy pilotë u plagosën dhe u evakuuan në spital."

Megjithatë më vonë u lajmërua se dy pilotët humbën jetën. Ngjarja ndodhi mesditën e së martës rreth orës 12:04. 

Rrënojat e helikopterit u gjetën Shiv Garh Dhar nga banorët e zonës dhe menjëherë pas kësaj nisi operacioni i shpëtimit.

 

#helicoptercrash @Spearcorps #Salute to the Braveheart Major Rohit Kumar & Major Anuj Rajput who made the supreme sacrifice in the line of duty at #Patnitop , deepest condolences to their families... #Udhampur #Cheetah #JammuAndKashmir #InternationalPeaceDay2021 pic.twitter.com/YtXgOY8W8O

— North East Gateway (@gateway_north) September 21, 2021

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lulzim Basha komenton puthjen e Ramës me Melonin: Po sillet si yll Hollivudi

Lulzim Basha komenton puthjen e Ramës me Melonin: Po sillet si yll Hollivudi