Inter s'ngre kokë dhe merr humbjen e tretë radhazi, Fiorentina fiton në Milano! Ka minuta për Asllanin (VIDEO)

Bonaventura pas golit

Në "Giuseppe Meazza", Interi humbi 0-1 me Fiorentinën. Për javën e 28-të në Serie A, zikaltërit marrin humbjen e tretë radhazi, duke lëkundur pozitat e trajnerit Inzaghi. 12 minuta në fundin e ndeshjes për Interin mori minuta edhe Kristjan Asllani. Pjesa e parë ka parë Interin më kërkues, teksa zikaltërit nuk ia dolën të shënonin. Dueli u vendos në minutën e 53 nga Bonaventura, ish-mesfushori i Milanit. Në këtë përballje Lukaku humbi një rast flagrant për gol. Inter me 50 pikë mbetet në vendin e tretë, teksa Fiore me 40 pikë ngjitet në vendin e 40-të.

VIDEO/ Interi e pëson nga Fiorentina, Bonaventura nderon 'Vjollcët'! Juventus tri pikë në shtëpi

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale