Interi dërgon vëzhgues, Rocco Vata mund të luajë krahë Asllanit në Serie A

Interi dërgon vëzhgues, Rocco Vata mund të luajë krahë Asllanit në Serie A

Rocco Vata

Ylli i Celtic, Rocco Vata u “skautua” nga Interi gjatë fitores 2-0 të skocezëve ndaj Lazios në ligën e të rinjve të Champions League. Kjo thuhet nga Daily Record që pretendon se gjigantët e Serisë A janë skuadra më e fundit që ka vënë në radarin e tyre fantazistin e Republikës së Irlandës U-21.

Vata është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij me Celtic dhe ende nuk ka bërë paraqitje dinjitoze në ekipin e parë këtë sezon. Klubi italian Torino thuhet gjithashtu se është i interesuar për anësorin, së bashku me Frosinone, i cili e pa lojtarin gjatë humbjes së Celtic në Kupën e Premier League ndaj Brighton javën e kaluar.

Vata është i biri i Rudi Vatës, ish-kapitenit të Kombëtares dhe është 18 vjeç.I lindur në Glasgou të Skocisë, Vata i vogël luan për Irlandën dhe ende nuk ka zgjedhur nëse do veshë fanellën kuqezi të Shqipërisë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull! Mjetet do duhet të përdorin aksin Tiranë-Durrës

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull! Mjetet do duhet të përdorin aksin Tiranë-Durrës