Interi gjysmëfinalist i Kupës, Inzaghi: Treguam se jemi skuadër e madhe, Skriniar-in s'e grumbullova për arsye presioni

Një gol i Darmian i ka mjaftuar Interit për të shkuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Zikaltërit që vinin pas një furtune në merkato për çështjen Skriniar bindën në fushë me performancën pavarësisht se pjesa e parë kundër Atalanta-s u mbyll me shifrat 0-0.

Goli që vulosi çerekfinalen erdhi në minutën e 57, me qendërmbrojtësin italian i cili u kthye në hero pas asistit të Lautaro Martinez.

Minuta në këtë ndeshje perfekte të zikaltërve mori edhe Kristjan Asllani pavarësisht se pritej titullarë. Ndërkohë pas kualifikimit trajneri i Interit Simone Inzaghi u shpreh se ‘sot ishte një skuadër e madhe e cila e meritoi kualifikimin’. Në lidhje me Skriniar, i cili për këtë ndeshje nuk u grumbullua, Inzaghi deklaroi se e kishte bërë këtë zgjedhje për të larguar presionin nga lojtari. Trajneri shtoi se në vijim sllovaku, i cili në verë do kalojë te Paris SG, do grumbullohet dhe do të luajë me Interin.

Sa i takon Kupës së Italisë, zikaltërit kampion në fuqi, në gjysmëfinale do përballen me fituesin e çiftit Juventus-Lazio, një çerekfinale e cila luhet të enjten.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bukuria e rrezeve Gama në Univers

Bukuria e rrezeve Gama në Univers