Interi s'mban dot avantazhin e dyfishtë, barazohet nga Bologna! Inzaghi i beson Asllanit (GOLAT)

Lautaro Martinez

Në "San Siro", Interi dhe Bologna barazuan 2-2 për javën e tetë në Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit nuk mbajti dot avantazhin e dyfishtë, duke u kënaqur vetëm me një pikë në shtëpi. Ndeshja do zhbllokohej nga Acerbi në minutën e 11-të, ndërsa në të 13 minutë Martinez shënoi golin e dytë për Interin me një goditje mjeshtërore nga jashtë zonës. Kur u duk se gjithçka po shkonte mirë për zikaltërit, Orsolini në të 19 minutë shkurtoi shifrat në 2-1 nga pika e bardhë e penalltisë. Në fillimin e pjesës së dytë, miqtë nga Bologna barazuan me Zirkzee në të 52 minutë. Megjithë ndërrimet, Interi nuk shkoi më shumë se një pikë në shtëpi. Ky ishte barazimi i parë për Interin në kampionat, teksa minuta në fund mori edhe Kristjan Asllani. Interi me 19 pikë qëndron për momentin në krye, teksa Bologna me 11 pikë shkon në pozitën e tetë.

VIDEO/ Milani i falet Pulisic dhe merr kreun e Serie A nga Genoa, Juventusi mund 2-0 Torinon! Festival golash në 'San Siro', Interi ndalet nga Bologna

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?