VIDEO/ Interin e 'tërbojnë' bardhezinjtë, mund 4-0 Udinesen dhe i merr Juves kreun e Serie A

VIDEO/ Interin e 'tërbojnë' bardhezinjtë, mund 4-0 Udinesen dhe i merr Juves kreun e Serie A

Festa e Interit

Interi është rikthyer në krye të Serie A. Vetëm 24 orë ka zgjatur mbretërimi i Juventusit si kryesues, pasi zikaltërit e Inzaghit fituan 4-0 kundër Udineses në "San Siro". Inter nuk e vendosi në diskutim fitoren duke shënuar tre herë në pjesën e parë. I zakonshmi Calhanoglu nuk gaboi nga penalltia në minutën e 37-të, teksa Dimarco dhe Thuram trefishuan në fundin e pjesës së parë. Në minutën e 71 Asllani mori vendin e Calhanoglu dhe luajti 20 minuta në këtë duel. Duhej kapiteni Lautaro që në të 84 minutë të vuloste takimin për 4-0. Me 38 pikë Interi mban vendin e parë në Serie A, dy pikë më shumë se Juventusi ndjekës.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi 'poker' Udineses, zikaltërit sërish në krye të Serie A! Atalanta mund 3-2 Milanin 'in-extremis'! Lazio barazon 1-1 me Veronën


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions