Intervista e plotë/ Nga bastet sportive te sportistët e huaj, Fidel Ylli: Kosova i merr medaljet se ka mbështetje nga shteti

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar të Shqipërisë Fidel Ylli thotë se nuk ka asnjë strategji për afrimin e sportistëve të huaj pavarësisht se së fundmi dy rus janë bërë pjesë e mundjes.

Komiteti Olimpik Kombëtar gjithmonë ka patur pretendime që nuk mbështetej nga shteti, por Fidel Ylli është shumë optimist se situata do të ndryshojë.

Numri 1 i KOKSH-it thotë se hapja ligjore e basteve sportive, pavarësisht se luhen fshehurazi, dhe kontrolli i tyre nga shteti do të ishte zgjidhja përfundimtare për financimin e sportit.

Fidel Ylli ndër të tjera u shpreh se në bashkëpunim me Komitetin Olimpik Kombëtar do të rinovojë disa ambiente sportive të dalë jashtë funksionit.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha sulmon Bashën për dosjen 'Toyota Yaris': Ke 8 thirrje nga prokuroria belge, pse nuk shkon të dëshmosh? Je gjobëvënës