Investime në Infrastrukturë dhe mjedis në Patos-Marinzë nga Bankers Petroleum Albania, 850 mijë dollarë për rrugët dhe 500 mijë dollarë për gjelbërimin

Bankers Petroleum Albania tregon kujdes të veçantë në përmirësimin e infrastrukturës dhe mjedisit në të gjithë zonën ku operon. Përgjatë 10 viteve të fundit Bankers ka investuar më shumë se 2.1 Milionë dollarë në rrugë, kanalizime, mbjellje pemësh dhe pastrim në zonën e Patos-Marinzës.

Përmes projekteve të nisura nga kompania, por edhe në bashkëpunim me Bashkitë e zonës, janë ndërtuar rruga e Marinzës, ajo e Belinës, rruga Kallm i Madh, si dhe janë mbjellë pemë përgjatë zonës operacionale ku banojnë mijëra familje.

Vetëm në ndërtim rrugësh dhe trotuaresh janë investuar më shumë se 850 mijë dollarë, ndërkohë investimet në ngritjen e parqeve dhe mjediseve të gjelbra janë rreth 500 mijë dollarë.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja për gjakmarrje në Lezhë, zbardhet dëshmia e autorit: Isha pajisur me armë prej 1 viti (por s'tregon kush ia dha pistoletën me mulli)! Çoi policinë në vendngjarje