Investimet në Tiranë, shtrohet rrjeti i kanalizimeve për banorët e rrugës “Dalip Zavalani”

Investimet në Tiranë, shtrohet rrjeti i kanalizimeve për banorët e rrugës “Dalip Zavalani”

Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve po vijon punën për investimin në rrjetin e kanalizimeve për banorët e rrugës “Dalip Zavalani” në kryeqytet, përballë Njësisë Administrative numër 1 dhe 2, një investim nga i cili përfitojnë qindra familje.

Linja e re e ndërtuar zgjidh njëherë e përgjithmonë defektet që ndodhnin në rrjetin e kanalizimeve në këtë zonë, duke mundësuar një shërbim më cilësor për qytetarët.

Sipas UKT, ndërhyrja në këtë segment ka qenë shumë e nevojshme, pasi rrjeti i amortizuar shkaktonte vazhdimisht probleme me ujërat në rrugë. Investimi i Bashkisë së Tiranës synon zgjidhjen e kësaj problematike të mbartur ndër vite, duke u ofruar banorëve të rrugës “Dalip Zavalani” një shërbim sa më cilësor.

Specialistët e UKT kryen zëvendësimin e rrjetit të vjetër me materiale të reja sipas standardeve bashkëkohore, duke siguruar një cilësi maksimale. Gjatë ditëve të fundit, grupet e punës të UKT kanë ndërhyrë edhe në zona të tjera të kryeqytetit, për t’i dhënë zgjidhje çdo problematike të krijuar në çdo cep të Tiranës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

'Ditën ju punonit në kanale me ujë deri në brez dhe natën, lexonit Kafkën e Volterin, dhe të nesërmen…'/ Refleksionet e ish-të përndjekurit politik

'Ditën ju punonit në kanale me ujë deri në brez dhe natën, lexonit Kafkën e Volterin, dhe të nesërmen…'/ Refleksionet e ish-të përndjekurit politik