'Ishin groposur brenda në fuçi' Gazetarja Banushi zbulon se ku ishin fshehur 3 mln euro cash që sekuestroi SPAK

Për herë të parë në një operacion SPAK arrin të gjejë dhe sekuestrojë 3 mln euro cash. Për emision “5 Pyetje nga Babaramo” gazetarja Banushi zbulon se ku ishte gjetur kjo shumë e madhe.

“Për herë të parë është kapur një shumë kaq e madhe parash cash. 3 mln euro cash në një vend të groposura. Eurot ishin vendosur në një fuçi të groposur. Dhe SPAK sjell foton me stivën e parave' tha Banushi.

Si u lokalizuan?

"Padyshim ka pasur informacion pasi operacioni zgjati 20 orë. Dhe për këtë konsistoi, tek kontrollet e banesave. 3 mln eurot u gjetën në Troplinët në Durrës. Nuk pati urdhërarreste, por vetëm kontroll banese. Familja ka bërë një deklaratë që e kam lexuar në media që këto para ishin nga bizneset, por mbetet për tu parë. Ndoshta do të ketë zhvillime të tjera ky operacion”

 

1716037953_spak.jpg

Foto: Eurot e sekuestruara gjatë operacionit të 17 majit 2024

Foto: Në të djathtë fuçia ku u gjetën të groposura gati 3 mln euro


Lajmi kryesor:

'1 mln euro për kokën e Durim Bamit' Gazetarja: Dyshohet se operacioni u dekonspirua, 2 efektivët nuk shkuan në punë ditën kur u ekzekutuan urdhërarrestet


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Giorgia Meloni në festën e G7, vallzon kërcimin e famshëm popullor pulian

Giorgia Meloni në festën e G7, vallzon kërcimin e famshëm popullor pulian