Ish-komandanti i grupit Wagner arrestohet sërish në Norvegji

Ish-komandanti i grupit Wagner arrestohet sërish në Norvegji

Ish-komandanti i grupit mercenar rus Wagner Andrey Medvedev, i cili u arratis në Norvegji ku kërkoi azil, është arrestuar pasi dyshohet se kishte sulmuar një oficer policie jashtë një lokali në Oslo, sipas prokurorëve norvegjezë. Ai u arrestua në orët e para të së mërkurës. Rrethanat e sakta të përleshjes nuk u specifikuan, por, sipas të dhënave të gjykatës, Medvedev, i dehur, i rezistoi arrestimit dhe më pas sulmoi fizikisht oficerët e policisë sapo mbërriti në stacion. Gjyqi është caktuar për 25 prill.


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE, paketë e dhjetë e sanksioneve kundër Rusisë, Zelensky: Putini do të eliminohet nga rrethi i tij


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Qëlloi në ajër me armë zjarri pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55 vjeçari! Në pranga edhe 25 vjeçari që nuk rrëfeu shkaqet e sherrit (EMRAT)

Qëlloi në ajër me armë zjarri pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55 vjeçari! Në pranga edhe 25 vjeçari që nuk rrëfeu shkaqet e sherrit (EMRAT)