ISHSH, AKU e policia e Vlorës në aksion! Kontroll në bare e restorante për respektimin e masave anti-covid

VLORË- Inspektoriati shtetëror shëndetësor dhe Autoriteti Kombëtar i Ushqimit bashkë me policinë kanë bërë kontrolle në ambientet e bareve dhe restoranteve në shëtitore.

Kontrollet janë bërë për zbatimin e distancës në lokale dhe zbatimin e masave anti-covid.

Sipas kreut të ISHSH-së do të ketë gjoba nga 100 deri në 1 milionë lekë për rastet e shkeljes së urdhrit. Ndërsa masa administrative do këtë edhe nga policia për grumbullim të paligjshëm.

Kontrollet për respektimin e masave po ndodhin në të gjithë vendin për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, pasi kohët e fundit numri i të prekurve në vend është rritur.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

  • lexuesi: 07/07/2020 23:16

    Kush është ai që beson te kontrolli i palajmëruar?! Nëse Lungomare ka 30% të bizneseve që respektojnë protokollin është rekord pozitiv... Po nuk u aplikua që kontrollet të bëhen pa lajmëruar dhe nga inspektoriatit jashtë territorit, nga një bashki/ qark tjetër nuk ka rezultate.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me kapele dhe i qetë në lokal, ja ku po relaksohet kryeministri Rama