2 javë agonie, kompozitori Limos Dizdari del nga intubimi! Mjekët ndërhyrje delikate kur ishte në intubim

2 javë agonie, kompozitori Limos Dizdari del nga intubimi! Mjekët ndërhyrje delikate kur ishte në intubim

Limos Dizdari

I shtruar prej 2 javësh në spitalin “Shefqet Ndroqi”, kompozitori i njohur Limoz Dizdari ka dalë sot nga intubimi. Vizitën e mëngjesit e pati nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila ndër të tjera vlerësoi punën e mjekëve të cilët kanë kryer një ndërhyrje të vështirë dhe delikate gjatë kohës që kompozitori ishte në intubim.

“Keni vënë edhe muzikën e vetë. Isha e bindur që do t’ja dilnit, falë përkushtimit tuaj, falë profesionalizmit tuaj, patjetër edhe vullnetit të Limozit që nuk i mungon, për t’ja dalë”, ishte vlerësimi i Manastirliu.

Ndërkohë mjekët e shpjeguan se i kanë vendosur 4 stenda kompozitorit të njohur. 

“Të gjitha asistimet janë bërë në kushtet e një pacienti të intubuar gjatë gjithë kohës, me hemodinamikë, i janë vendosur 4 stendat. Pasi problematikat ishin jo vetëm pulmonare, por edhe me një insuficiencë kardiake, që u desh të stabilizohej falë punës së gjithë stafit”, shpjeguan mjekët.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Berisha lë selinë e PD-së dhe niset në këmbë drejt Kryeministrisë

Berisha lë selinë e PD-së dhe niset në këmbë drejt Kryeministrisë