ISIS merr përsipër masakrën në Kaliforni

Shteti Islamik ka marrë përsipër masakrën në San Bernardino në Kaliforni. Ky pohim erdhi nëpërmjet një komunikatë zyrtare në Aamaq, faqja e internetit e Shtetit Islamik, ku konfirmohet se sulmi është ndërmarrë nga “dy mbështetës të Shtetit Islamik në SHBA”. Në deklaratë, thuhet se ky atenat u krye kur amerikanët deklaruan se Shtetet e Bashkuara nuk rezikohen nga sulme terroriste, pas akteve të përgjakshme në Paris dhe në Tunis. Më datë 3 dhjetor, 14 persona humbën jetën dhe 21 të tjerë u plagosën pasi të paktën tre persona hapën zjarr në San Bernardino të Kalifornisë.

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Jose Mourinho jep parashikimet: Ja kush do jetë fitues! Bellingham lojtari më i mirë i turneut