Ismajli dhe Berisha të dëmtuar, Empoli tri pikë dramatike! Mposht 3-2 Torinon (VIDEO)

Ismajli dhe Berisha të dëmtuar, Empoli tri pikë dramatike! Mposht 3-2 Torinon (VIDEO)

Moment nga ndeshja

Empoli ia doli të fitonte 3-2 kundër Torinos për raundin e 31-të në Serie A. Dueli ishte dramtik dhe u vendos vetëm në sekondat e fundit, me vendasit që marrin tri pikë të rëndësishme në garën për mbijetesën.

Për Empolin nuk ishin të grumbulluar Ardian Ismajli dhe Etrit Berisha, me lojtarët e Kombëtares që vuajnë ende nga lëndimet. Nuk kishte minuta as për Stiven Shpendin që qëndroi në stol.

Vendasit kaluan në epërsi me golin e Cambiaghit në minutën e gjashtë, ndërkohë që Zapata barazoi në pjesën e dytë. Ishte Cancellieri në të 74 minutë që riktheu epërsinë e vendasve, para se sërish Zapata të shtangte tifozët në "Castellani" me barazimin në 90+1'. Duhej goli i Niang në 90+4' që tri pikët t'u takonin vendasve që mbajnë vendin e 15-të me 28 pikë. Torino me 44 pikë gjendet në pozitën e nëntë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Arrihet pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës për Srebrenicën

Arrihet pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës për Srebrenicën