Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Hetohet pista e boxheve

PALERMO- Bashkëshorti i eurodeputetes kristiandemokrate në Itali Francesca Donato është gjetur i vrarë brenda makinës së tij. Range Rover, ku ndodhej viktima, ishte parkuar pranë një kaserme të braktisur në periferi të Tommaso Natale në Palermo të Italisë.  

Arkitekti  Angelo Onorato, pronar i një dyqani mobiliesh, ishte një sipërmarrës shumë I njohur në qytet. 

Biznesmeni është gjetur me një shirit plastik në qafë të shtrënguar fort, i cili e ka mbytur dhe këmisha me njolla gjaku. Alarmi është dhënë pasditen e djeshme rreth orës 15:00 nga bashkëshortja e tij e cila me të bijën kishin arritur të gjenin pozicionin e makinës me anë të GPS.

Momentalisht janë dy pista hetimi: Ajo e vrasjes dhe ajo e vetëvrasjes. Do të jetë autopsia që do të përcaktojë nëse sipërmarrësi 55 vjeçar ka plagë të tjera apo jo.

 Ndërkohë avokati i sipërmarrësit ka dorëzuar në polici një letër që 55 vjeçari kishte lënë disa kohë më parë.

“Angelo më tha: Nëse ndodh diçka, dërgoja këtë letër gruas sime” shkruan La Repubblica. 

Eurodeputetja e cila është dhe zv/sekretrarja e Kristiano Demokratëve I ka treguar policisë se kohët e fundit ndihej krejtësisht I dëshpëruar.

Ndërkohë një mik në dëshminë e tij ka deklaruar se sipërmarrësi kishte shumë borxhe.

S.G/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Lufta Izrael-Hamas/ Netanyahu shpreson për një zgjidhje të shpejtë, vonesa në armë nga SHBA

Lufta Izrael-Hamas/ Netanyahu shpreson për një zgjidhje të shpejtë, vonesa në armë nga SHBA