Itali/ Shqiptari i rrezikshëm arratiset nga burgu, në kërkim nga policia

Itali/ Shqiptari i rrezikshëm arratiset nga burgu, në kërkim nga policia

Shqiptari i arratisur

ITALI- Një shqiptar është arratisur nga burgu në Campobasso të Italisë ku po vuante dënimin për vrasje.

Sipas medias italiane, 45-vjeçari është një person i rrezikshëm dhe kishte dalë nga burgu një ditë më parë, pasi kishte marrë leje.

Ai i ka kaluar orët e lejes dhe nuk është paraqitur më në burg.

Karabinierët janë vënë në ndjekje të tij, për ta rikthyer sërish në burg që të përfundojë dënimin prej 10 vitesh.

Hetuesit dyshojnë se ai mund të jetë ndihmuar nga bashkëpunëtorë, jashtë burgut.

Fotografia e tij është shpërndarë në të gjitha mediat dhe po kërkohet masivisht.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Sheshi 'Skënderbej' i zënë për Evropianin, besimtarët myslimanë do falin Kurban Bajramin tek 'Dëshmorët e Kombit'

Sheshi 'Skënderbej' i zënë për Evropianin, besimtarët myslimanë do falin Kurban Bajramin tek 'Dëshmorët e Kombit'