Itali, transportonin kokainë me vlerë 2 milionë euro përfundon në pranga shqiptari dhe gruaja rumune

Një 44-vjeçar me origjinë shqiptare dhe një grua rumune 34-vjeçare janë arrestuar nga policia italiane pasi u kapën duke transportuar me makinë 17 kg kokainë, e cila kapte vlerën e 2 milion eurove.

Ata u ndaluan për kontroll në dalje të autostradës Senigallia pasi udhëtonin me shpejtësi të lartë. Gjatë kontrollit policor dyshja ka treguar shenja të mëdha të nervozizmit duke shtuar dyshimet tek policia. .

Punonjësit e policisë sollën qenin anti-drogë, të quajtur Klaus për të kontrolluar automjetin e tipit Volvo,  Në pjesën e pasme të makinës me targa gjermane ishte krijuar një hapësirë e modifikuar.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Italia i përgjigjet thirrjes së Biden/ Draghi: Do të dhurojmë edhe 30 milionë doza të vaksinës anti-COVID