Italiani Conte s'e thyen dot Milanin, kuqezinjtë në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve pas 11 vitesh

Italiani Conte s'e thyen dot Milanin, kuqezinjtë në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve pas 11 vitesh

Një nga pritjet e Maignan

Në "Tottenham Stadium" në Londër, Tottenhami vendas barazoi 0-0 me Milanin në ndeshjen e kthimit të 1/8 të Champions League. Falë fitores 1-0 në Milano, kuqezinjtë e Piolit kalojnë në fazën çerekfinale, moment që e prisnin prej 11 vitesh. Antonio Conte nuk mundi të thyente mbrojtjen e hekurt të kuqezinjve, me ndeshjen që ishte e luftuar dhe me raste. Milan kalon më tej edhe falë formës së mirë së Maignan, me gardianin e "Djallit" që bëri disa pritje të mira. Loja e fortë bëri që Spurs të ndëshkohej me katër kartona të verdhë dhe një të kuq, teksa Romero në të 77 minutë la Tottenhamin me një lojtar më pak. Tanimë është Milan që falë fitores minimale në shtëpi kalon më tej në Champions League.


Lajmi kryesor:

Dy fitore kundër PSG-së, Bayern Munich largon Messin nga Champions League! Milan 'kockë e fortë' në Londër, 'Djalli' në çerekfinale (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve