Dy fitore kundër PSG-së, Bayern Munich largon Messin nga Champions League! Milan 'kockë e fortë' në Londër, 'Djalli' në çerekfinale (VIDEO)

Dy fitore kundër PSG-së, Bayern Munich largon Messin nga Champions League! Milan 'kockë e fortë' në Londër, 'Djalli' në çerekfinale (VIDEO)

De Ligt shpëton Bayernin në vijën fatale

Champions League zhvilloi mbrëmjen e së mërkurës dy ndeshjet e kthimit të vlefshme për 1/8 e turneut. Biletën për në çerekfinale e siguroi Bayern Munich, me bavarezët që fituan 2-0 me PSG-në në shtëpi. Në çerekfinale edhe Milan, që barazoi 0-0 ndeshjen në Londër kundër Tottenham, por iu fal fitores 1-0 në ndeshjen e parë në "San Siro".

Në "Allianz Arena" Bayern Munich fitoi 2-0 me PSG-në në ndeshjen e kthimit për 1/8 e Champions League. Bavarezët edhe në ndeshjen e parë në Paris fituan (0-1), duke nxjerrë jashtë Messin me shokë. Ndeshja u zhbllokua nga Choupo-Moting në minutën e 61. Presioni i vendasve bëri që PSG të gabonte duke humbur topin në hyrje të zonës, me Goretzka që asistoi për golin e parë. Më herët po Choupo-Moting (52') e dërgoi sferën në rrjetë por VAR e konsideroi pozicion jashtë loje. Goli i dytë i ndeshjes u shënua nga Gnabry në minutën e 90 pas asistit të Cancelo. Megjithëse në fushë për PSG-në ishin Messi dhe Mbappe, francezët e Sheikëve dështojnë sërish në Champions League edhe këtë sezon. Me rezultatin e përgjithshëm 3-0, Bayern Munich pret biletën për në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Në "Tottenham Stadium" në Londër, Tottenhami vendas barazoi 0-0 me Milanin në ndeshjen e kthimit të 1/8 të Champions League. Falë fitores 1-0 në Milano, kuqezinjtë e Piolit kalojnë në fazën çerekfinale, moment që e prisnin prej 11 vitesh. Antonio Conte nuk mundi të thyente mbrojtjen e hekurt të kuqezinjve, me ndeshjen që ishte e luftuar dhe me raste. Milan kalon më tej edhe falë formës së mirë së Maignan, me gardianin e "Djallit" që bëri disa pritje të mira. Loja e fortë bëri që Spurs të ndëshkohej me katër kartona të verdhë dhe një të kuq, teksa Romero në të 77 minutë la Tottenhamin me një lojtar më pak. Tanimë është Milan që falë fitores minimale në shtëpi kalon më tej në Champions League.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:05
Italiani Conte s'e thyen dot Milanin, kuqezinjtë në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve pas 11 vitesh

Në "Tottenham Stadium" në Londër, Tottenhami vendas barazoi 0-0 me Milanin në ndeshjen e kthimit të 1/8 të Champions League. Falë fitores 1-0 në Milano, kuqezinjtë e Piolit kalojnë në fazën çerekfinale, moment që e prisnin prej 11 vitesh. Antonio Conte nuk mundi të thyente mbrojtjen e hekurt të kuqezinjve, me ndeshjen që ishte e luftuar dhe me raste. Milan kalon më tej edhe falë formës së mirë së Maignan, me gardianin e "Djallit" që bëri disa pritje të mira. Loja e fortë bëri që Spurs të ndëshkohej me katër kartona të verdhë dhe një të kuq, teksa Romero në të 77 minutë la Tottenhamin me një lojtar më pak. Tanimë është Milan që falë fitores minimale në shtëpi kalon më tej në Champions League.

Ora 22:54
VIDEO/ Bayern Munich mposht me 2 gola PSG-në, 'Sheikët' dështojnë sërish në Champions League

Në "Allianz Arena" Bayern Munich fitoi 2-0 me PSG-në në ndeshjen e kthimit për 1/8 e Champions League. Bavarezët edhe në ndeshjen e parë në Paris fituan (0-1), duke nxjerrë jashtë Messin me shokë. Ndeshja u zhbllokua nga Choupo-Moting në minutën e 61. Presioni i vendasve bëri që PSG të gabonte duke humbur topin në hyrje të zonës, me Goretzka që asistoi për golin e parë. Më herët po Choupo-Moting (52') e dërgoi sferën në rrjetë por VAR e konsideroi pozicion jashtë loje. Goli i dytë i ndeshjes u shënua nga Gnabry në minutën e 90 pas asistit të Cancelo. Megjithëse në fushë për PSG-në ishin Messi dhe Mbappe, francezët e Sheikëve dështojnë sërish në Champions League edhe këtë sezon. Me rezultatin e përgjithshëm 3-0, Bayern Munich pret biletën për në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident