Iu gjet kallashnikov dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 62-vjeçari në Rrëshen

Një 62- vjeçar është vënë në pranga nga policia në Rrëshen, pasi i është gjetur një kallashnikov dhe municion luftarak në banesë.

Pas informacioneve të marra nga inteligjenca policore, të siguruara në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, se një 62 vjeçar mbante pa leje, armë zjarri në fshatin Shëngjergj, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë finalizuan operacionin policor të koduar “Zona”.

“Gjatë operacionit u arrestua në flagrancë shtetasi Gj. H., 62 vjeç. Nga kontrollet në banesën e këtij shtetasi, Policia gjeti 1 armë zjarri kallashnikov me krehër dhe fishekë në të, që posedoheshin pa leje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Lezhës, për veprime të mëtejshme. 

S.B/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Veliaj: Kamza dhe Tirana do të lidhen me disa ura të reja, do të jetë aksi më i madh ekonomik

Veliaj: Kamza dhe Tirana do të lidhen me disa ura të reja, do të jetë aksi më i madh ekonomik