'Nuk e ndjek opozitën, s'kam asnjë interes', Rama për protestën e Rithemelimit: Ata janë konglomerate, grupe

'Nuk e ndjek opozitën, s'kam asnjë interes', Rama për protestën e Rithemelimit: Ata janë konglomerate, grupe

'Ajo nuk është opozita, janë konglomerate, grupe', kështu u kryeminsitri Edi Rama i pyetur për protestën e Rithemelimit që u zhvillua ditën e djeshme para kryeministrisë.

Në një prononcim për mediet nga selia e PS, pas mbledhjes online të Asamblesë së PS i pyetur nëse i ndikon organizimi i opozitës, Rama u shpreh se, “nuk kam informacion për organizim të opozitës, nuk e ndjek opozitën, sepse s’kam asnjë interes dhe asnjë arsye për hir të së vërtetës që të jem i vëmendshëm se çfarë bën ajo që ju e quani opozitë”.


Lajmi kryesor:

Asambleja, Rama 'ndez' motorët e fushatës, lë porositë: Census real anëtarësisë! Punoni sikur zgjedhjet të ishin më 15 mars


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin