Java e 23-të e futbollit anglez fillon me spektakël golash, Wolves mposhtin Leicesterin

Futbollistët Wolves duke festuar golin e 4-t

ANGLI- Java e 23 e Premier League ka filluar me një ndeshje modeste por që ka krijuar spektakël golash. Wolverhampton 4-3 Leicester City, ky do të ishte rezultati përfundimtar i luajtur mesditën e sotme në Molineux Stadium. Për Wolverhampton do të shënonte tre herë portugezi 22 vjeçar Diogo Jota ndërsa golin tjetër do e shënonte Ryan Bennett. Ëolves do e mbyllte pjesën e parë në avantazh të dysfishtë me me golat në minutat e 4' dhe 12'. Në pjesën e dytë Leicester do çonte shifrat në 2-2 me gola e Demarai Gray dhe Ëes Morga. Do të ishte Diogo Jota i cili do të shënonte, dhe Conor Coady i cili do të shënonte autogol në portën e Wolves. Minutat e fundit Jota i dha fitoren skuadrës vendase.