Java Kulturore Franceze/ Për herë të parë në Tiranë teatri mbi ujë 'Fous de Bassin dhe Ilotopie' nesër te Liqeni Artificial

Në kuadër të Javës Kulturore Franceze mbërrin për herë të parë në Shqipëri teatri mbi ujë Fous de Bassin dhe Ilotopie.

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ftoi qytetarët të ndjekin këtë shfaqje buzë Liqenit Artificial të Tiranës nesër dhe pasnesër përkatësisht (15 dhe 16 maj).

‘Vjen për herë të parë në Tiranën tonë një shfaqje mahnitëse, ndryshe nga të tjerat, në Javën Kulturore Franceze!

Me datat 15 dhe 16 Maj, në orën 20:00, mblidhemi të gjithë te Liqeni Artificial i Tiranës për të parë spektakël mbi ujë dhe lojëra surreale nga trupa e artistëve vizionarë francezë Fous de Bassin dhe Ilotopie!’- shkruan Veliaj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arkitekti: 15/05/2024 23:50

    Prandaj mos ndërtoni më kulla betoni poshtë Digës së Liqenit artificial të Tiranës mbi Kolektorë,por zgjerojeni Pasarelën e Digës së Liqenit,si edhe bëjeni Lulishte Aty Poshtë Digës me Shatërvane e Statuja Mitologjike etj

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

'Foli si showmen' Dhuli përplaset me Poli Hoxhën për Dumanin: Gjuhën e tij e shoh kur firmos aktet

'Foli si showmen' Dhuli përplaset me Poli Hoxhën për Dumanin: Gjuhën e tij e shoh kur firmos aktet