Jehonë në mediat ndërkombëtare, Associated Press shkruan për sulmin me thikë në xhami në Tiranë:

1618844591_Screenshot2.jpg

Media të huaja kanë raportuar sot ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditen e sotme ku një 34-vjeçari Rudolf Nikollaj sulmoi me thikë 5 besimtarë  në Xhaminë 'Dine Hoxha'.

Prestigjiozja Associated Press  raporton të gjitha detajet e ngjarjes dhe thekson se autori është prangosur nga autoritetet.

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve shkruan se forcat e policisë reaguan menjëherë dhe e morën në paraburgim dhe ngjarja po hetohet.


Lajmi kryesor:

Sulm me thikë në xhaminë te Rruga e Kavajës! Autori qëllon punonjësin e picerisë dhe 4 besimtarë, arrestohet për sulm terrorist! Familjarët: Është në depresion (VIDEO)


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

Pse s’ka gjasa të përsëriten zgjedhjet në 9 qarqet ku opozita humbi dhe s’i bie pretendimi i PD se Rama ka blerë votat në zonat e goditura nga tërmeti?!