“Jeni gati për të bërë një zgjedhje të rëndësishme në aktivitetin tuaj”! Mësoni çfarë thonë yjet për ju

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Venusi është në favorin tuaj, duke ju ofruar disa mundësi më shumë. Tetori ishte një muaj i mbushur me sprova të mëdha, por tashmë do të keni mundësi që të ndryshoni faqe.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Gjatë kësaj periudhe do të ndiheni shumë të lodhur dhe nga ana tjetër do t’iu duhet të përballeni edhe me ndonjë problem të javës së lënë pas. Po ashtu nuk do të mungojnë edhe probleme të natyrës ekonomike. Në punë duhet të përkushtoheni më shumë, në mënyrë që të çoni përpara projekte që do ju sjellin avantazhe. Për profesionistët, hapet një periudhë intriguese.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Keni nevojë që të flisni me njerëz që i keni pasur larg. Përpara jush hapet tema e udhëtimeve, ku do ju duhet të sistemoni disa gjëra në qytete të tjera. Parashikohen edhe takime të reja që do të çojnë në një projekt të ri profesional. Në dashuri bëni mirë që të shmangni polemikat.

Gaforrja

21 Qershor - 22 Korrik

Situatat delikate të cilat nuk kanë funksionuar mund të mbyllen brenda fillimit të vitit që vjen. Nga ana tjetër keni shumë dyshime. Nëse në punë jeni përballur me ndonjë ndryshim, duhet të shkëputeni nga gjithçka që nuk përputhet me vizionin tuaj për të ardhmen.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Java do të nisë në një mënyrë disi torturuese, por vetëm sepse do të keni shumë gjëra për të bërë. Tetori është mbyllur në një mënyrë të rënduar dhe kjo ka bërë që të mbylleni në vete, pavarësisht karakterit të hapur dhe të shoqërueshëm. Në dashuri mund të ketë rikuperime, nëse ju e dëshironi.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Duhet të bëni kujdes ndaj çështjeve financiare dhe ligjore. Dita do të jetë tejet stresuese, por në dashuri mund të përballeni edhe me një mundësi premtuese.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Hëna do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj dhe dashuria do të sjellë rikuperim të ndjeshëm. Po ashtu bëni mirë që të shmangni diskutimet dhe polemikat, pasi jeni natyrë shumë impulsive.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Java do të nisë në mënyrë të mendueshme dhe nën presion. Në raport me javët e kaluara do të hidhni një hap më shumë, por jo çdo gjë do të mbesë pas shpine, thjesht mund ta shikoni nga një perspektivë tjetër.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Për të lindurit e kësaj shenje hapet një periudhë shumë e favorshme, në sajë të ndikimit të Hënës. Vetëm në mes të javës do të ketë një rënie, por Venusi do të sjellë një dëshirë për të dashuruar.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Jeni gati për të bërë një zgjedhje të rëndësishme në aktivitetin tuaj. Këto janë javë disi kaotike, por që do të përmbyllen me sukses. Bëni kujdes gjatë fundjavës pasi mund të lind një problem i cili kërkon përkushtimin tuaj.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Kjo është një periudhë mjaft e lodhshme, por që sërish do të ketë të reja që do të dalin në horizont. Megjithatë nëntori do të jetë një muaj më i mirë. Do të keni dëshirë për të ndryshuar dhe për të bërë gjëja të reja. Dashuria do të jetë e mbushur me emocione të bukura.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Do të jetoni një emocion të rëndësishëm, por jo për këtë arsye duhet të ktheheni pas. Për ju harrimi i një dashurie është shumë e vështirë, por disa histori kanë lënë gjurmë negative, dhe për këtë arsye duhet vënë një gur sipër. E mërkura dhe e enjtja do të ndikojnë për të rigjetur forcën në punë.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

PostCovid, Çekia rihap kufijtë edhe me vende të tjera