Jeni të fiksuar pas shpejtësisë? Tirana së shpejti me një pistë garash sportive

Të gjithë të pasionuarit pas shpejtësisë, shumë shpejtë pritet të kenë një vend ku mund të ngasin makinën me shpejtësi të madhe.

Ka qenë drejtori i Përgjithshme e Transportit Rrugor, Blendi Gonxhaj, i cili është shprehur se ka ardhur koha që shteti, të investohet edhe për një park me pistë testimi e eventesh ngjarjeje sportive, një zonë të dedikuar për aktivitetet auto-moto në kushte më të sigurta e me infrastrukturë adapte.

Auto-Moto Parku i parë shqiptar, profesional e zyrtar pritet të hapet në zonën e Rinasit.

“Është koha që shteti, sektori ynë i automotorizimit, të investohet edhe për një park me pistë testimi e eventesh ngarjeje sportive, një zonë të dedikuar për aktivitetet auto-moto në kushte më të sigurta e me infrastrukturë adapte! Ne i simpatizojmë nismat e Motorsport-it dhe po punojmë që shumë shpejt (zona ku po ecim me dokumentacionin është pranë Rinasit!) në bashkëpunim me çdo grup interesi të bëjmë realitet Auto-Moto Parkun e parë shqiptar, profesional e zyrtar. 

I urojmë organizatorëve të "Festival of Speed", këtë të Shtunë më dt. 28 Shtator, event të sigurtë, të mbarë e pa probleme! 
Komuniteti i të apasionuarve për xhiro të shpejta, minigara, drags e drifts, show e festa apo panaire e festivale auto-moto meriton hapësirat e duhura të ushtrimit që s’garantohen dot pa ndihmën e shtetit! Nuk mund t’i rrezikojmë të rinjtë, talentet, ata që këtë e kanë pasion duke u lënë alternativ të vetme rrugët (ku rrezikohen ata e të tretët!), xhepat a skutat e errëta!",- shprehet drejtori Goxhaj.

 • Sondazhi i ditës:

  A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?

Komento

Komente

 • ARIJAN: 28/09/2019 21:21

  URIME ESHTE NJE IDE E BUKURE DHE PO TE JETE DHE NJE ZBATIM I KESA IDEJE UNE JAM ,I MENDIMIT TE BEHET NJE PUNE E MIRE DHE PSE JO PER GARA ME MAKINA DHE ME MOTORA SI JANE NE TE GJITHE VENDET .TE BEHE ME IVESTIME PRIVATE DHE ME NEDIME E SHTETI DHE TE KETE INFRASTUKTUREN E PARKINGUT DHE PER E VENTET SPORTIVE SI PISTAT E EUROPES....

  Përgjigju
 • Shqip: 28/09/2019 15:02

  Bravo. Kjo esht dicka qe duesh ber me perpara gjithsesi me mir von sesa kur. Urime

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Do shpërndajë parlamentin? Meta: S'bëj lëvizje boshe! Do e bëj kur të ketë një opozitë gati për qeverisje