‘Jepni nga pasuria juaj për njerëzit në nevojë’, aktivistja acaron Berishën, i ndërpresin fjalën

Një aktiviste e shoqërisë civile ka bërë përgjegjës Sali Berishën për situatën në të cilën ndodhet Shqipëria dhe ka kërkuar nga ai që të kontribuojë nga pasuria e tij për t’i ardhur në ndihmë të varfërve, pasi është në gjendje të mirë financiare.

Por, gjatë fjalës së saj, ajo është ndërprerë nga moderatori Altin Goxhaj, pasi po kritikonte Berishën.

“Ju jeni bashkëpërgjegjës me pozitën, për situatën që ndodhet Shqipëria, duke filluar që nga pozita financiare personale e juaja, familjes tuaj , e kolegëve tuaj, të paktën të ngriheshin struktura të menjëhershme për të strehuar njerëzit që hanë ushqim nga koshat e plehrave, për të strehuar ata njerëz që janë me të meta fizike. Unë nuk jam për të sulmuar askënd , por duhet të bëheni më solidarë për të dhënë nga pasuria juaj për të ngritur këto struktura”, është shprehur aktivistja.

 

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • aktivisti i shoqerise civile: 29/06/2022 18:29

    BRAVO AKTIVISTES,,,,PO ME CILEN FLET MOJ E BEKUAR,, SALI BERISHA ESHTE HAJDUTI I SHQIPERISE,,,DHE SUPER-KRIMINEL,,,,TE PAKTEN E KUPTOVE SE NE C'FARE GJIRIZI MBAJTE FJALEN.......

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Biden u tërhoq nga gara, Shtëpia e Bardhë: Do të përfundojë mandatin e tij si president! ‘Boom’ donacionesh për Harris! Trump kërkon rimbursim për mashtrim

SHBA/ Biden u tërhoq nga gara, Shtëpia e Bardhë: Do të përfundojë mandatin e tij si president! ‘Boom’ donacionesh për Harris! Trump kërkon rimbursim për mashtrim