Jetoi 116 vjeç, vdes burri më i vjetër në botë

Jetoi 116 vjeç, vdes burri më i vjetër në botë

Fredie Blom

Burri më i moshuar në botë, ka ndërruar jetë ditën e djeshme në provcincën e Cape në Afrikën e Jugut.

Fredie Blom kishte lindur në vitin 1904 dhe në kohën kur ka qënë adoleshent, ai ngeli i vetëm pasi të gjithë pjestarët e familjes së tij ndërruan jetë nga gripi spanjoll. Ndërkohë ai arriti ti mbijetonte pandemise dhe 2 luftrave botërore.

 Gjithë jetën e tij e kishte kaluar si puntor i thjeshtë në një fermë dhe më pas në një industri ndërtimi. Gjatë një interviste qw mediat e huaja kishin zhvilluar me të në vitin 2018, ai shprehej se nuk kishte asnjë sekret për jetëgjatësinë e tij. “Ka vetëm një gjë – është Ai sipër njeriut, Zoti. Ai ka të gjitha fuqitë. Unë nuk kam asgjë. Unë mund të iki në çdo kohë, por ai më mban"-thoshte Fredie Blom

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Pësoi hemorragji cerebrale, poeti i njohur Agim Doçi në luftë për jetën, vijon të jetë në gjendje të rëndë spital

Pësoi hemorragji cerebrale, poeti i njohur Agim Doçi në luftë për jetën, vijon të jetë në gjendje të rëndë spital