Joe Biden pritet të takohet me Zelenskyn në Poloni, presidenti ukrainas do t'i propozojë planin me 10 pika

Joe Biden pritet të takohet me Zelenskyn në Poloni, presidenti ukrainas do t'i propozojë planin me 10 pika

Presidenti i SHBA Joe Biden mund të takohet me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Poloni. Kjo është raportuar nga gazeta polake ‘Dziennik Gazeta Prawna’  duke iu referuar një burimi diplomatik në Kiev. Presidenti amerikan duhet të bëjë një udhëtim në Evropë me rastin e përvjetorit të 24 shkurtit. Zelensky synon t'i paraqesë Biden planin e tij të paqes prej 10 pikash, duke përfshirë krijimin e një gjykate speciale për të hetuar krimet e luftës të kryera nga pushtuesit rusë. Në të njëjtën kohë, negociatat për armët do të zhvillohen për Ukrainën.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Moska po përgatit përshkallëzim maksimal! SHBA gati paketën 2 mld dollarë! Kremlini: Shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët