Julian Deda-Ramës: Nëse je nervoz more zotëri shko shemb piramidën

Julian Deda-Ramës: Nëse je nervoz more zotëri shko shemb piramidën

E ndërsa brenda në sallë vijojnë diskutimet për projektligjin për Teatrin Kombëtar, artistët jashtë Kuvendit vijojnë protestën.

Nuk mund t'i bëj thirrje një njeriu nervoz. Nëse je nervoz more zotëri shko shemb piramidën, jo teatrin. Është një vjedhje e madhe, ata me teatrin po bëjnë bakshish. Të gjithë ata që duan teatrin të vinë të bashkohen. Mos ti lëmë që sot të bëjnë një seancë parlamentare farse. Nëse nuk doni, të rrimë këtu.

Julian Deda


Lajmi kryesor:

Shumica miraton ligjin për teatrin pas 12 orësh debat, opozita bllokon foltoren dhe gjuan me kartonë Ramën


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan