Jurgen Klopp nis revolucionin te Liverpooli: Gjatë verës rindërtojmë ekipin

Jurgen Klopp nis revolucionin te Liverpooli: Gjatë verës rindërtojmë ekipin

Jurgen Klopp

Liverpool luan nesër në transfertë me Crystal Palace (20:45) për javën e 25-të në Premier League. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka dalë para mediave duke pranuar gabimet në Champions, çka sollën përmbysjen 2-5 nga Real Madridi.

Megjithatë tekniku i “The Reds” thotë se ai ka rinovuar kontratën me klubin anglez së fundmi dhe nuk e ka ndërmend të largohet, teksa paralajmëroi ndryshime të mëdha në skuadër gjatë verës që vjen.

“Do të duhet të bëjmë diçka gjatë verës, kjo është e kuptueshme. Një nga arsyet pse nënshkrova një kontratë të re është për të krijuar një ekip të ri në verë. Vitin e kaluar nuk kemi pasur ndryshime të rëndësishme. Tani duhet të zbulojmë se kush do të largohet nga klubi përpara se të bëjmë plane”, tha Klopp.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Rriten pagat, por sërish s’ka punëtorë në hoteleritë në Vlorë! Operatorët turistikë: Sanitaret e kamerieret paguhen me 45 mijë lek/muaj”

Rriten pagat, por sërish s’ka punëtorë në hoteleritë në Vlorë! Operatorët turistikë: Sanitaret e kamerieret paguhen me 45 mijë lek/muaj”