Juristët e Metës të përpiktë, me çantën me dokumentet për mbrojtjen, mbërrijnë në Gjykatën Kushtetuese

 

 

Juristët e Ilir Metës kanë qenë të përpiktë. Ato kanë mbërritur në ambientet e Gjykatës Kushtetuese, 3 minuta përpara se të nisë seanca, teksa në duar mbajnë çantën me dokumentet, ku është edhe përgjigja e Ilir Metës për 72 pyetjet e gjykatësve.

 


Lajmi kryesor:

Vendimi brenda 30 ditëve, mbyllet seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës! Kuvendi: Jo më President si ky! Presidenca: Shpallni nul procedurat


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura