Juventus nis procedim disiplinor kundër Allegrit, dëshiron mbrojtjen e milionave

Juventus nis procedim disiplinor kundër Allegrit, dëshiron mbrojtjen e milionave

Max Allegri

Informacionet nga Italia pretendojnë se Juventusi do të nisë procedimin disiplinor ndaj Allegrit dhe nëse do të ketë sukses, klubi bardhezi nuk do të ketë nevojë të paguajë shumën e largimit pas shkarkimit, pasi klubi do të kishte arsye për të shkëputur në mënyrë të njëanshme kontratën me trajnerin 56-vjeçar nga Livorno.

Allegri u shkarkua pasditen e së premtes për shkak të sjelljeve të pahijshme në finalen e Kupës së Italisë, fituar kundër Atalantës 1-0 me golin e Vlahovic, paçka se kishte ende një vit kontratë.

Siç nënvizohet edhe nga vetë Juventusi në deklaratë, rol në vendim kanë luajtur qëndrimet e Allegrit në fund dhe pas ndeshjes Atalanta 0-1 Juventus; fillimisht nervozizmi dhe përjashtimi me karton të kuq nga arbitri Maresca, më pas dëmtimi i aparatit të agjencisë së shtypit LaPresse dhe në fund kërcënimi ndaj drejtorit të Tuttosport, Guido Vaciago.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet