POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ka shpresë për Sadikun, Lugano kërkon rikthimin e bomberit

Sadiku gjatë një ndeshje me kombëtaren shqiptare

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Armando Sadiku mund të rikthehet në ish-skuadrën e tij zviceriane, Lugano. Lajmi vjen nga mediat zviceriane të cilat nuk përjashtojnë mundësinë e një transferimi të elbasanasit në Ligën e 1 të Zvicrës. Sadiku  kaloi një vit të mirë në Lugano pasi u aktivizua 43 ndeshje duke shënuar 24 gola, për të kryer më pas transferimin e madhe tek Zurich.

Sadiku nga janari i 2018 është pjesë e Levantes në Spanjë. Duke mos I mjaftuar mungesa e aktivizimit në Primiera Divizion, 27 vjeçari pësoi dhe një dëmtim të rëndë në gju në fillim të gushtit mos u aktivizuar për pjesën e mbetur të vitit që lamë pas.

Sulmuesi kaloi 6 vite ‘të arta’ në Zvicër nga 2011 në 2017 duke u aktivizuar me Locarno, Lugano, Zurich dhe Vaduz.

 

a.k.
Komento